Составить 4 предложения в утвердительной,4 предложения в отрицательной,4 в вопросительных предложения.В Preset Continuous.Очень срочно!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Ловиииииииииииииииииииии
Гость
Отрицательные: 1. I am not reading a book now. 2. He is not doing exercises now. 3. We are not eating now. 4. I am not walking now. Вопросительные: 1. Are they fighting now? 2. Is he gossipping now? 3. Is she teasing him now? 4. Am I sleeping now? Утвердительные: 1. I am waiting for a very important letter. 2. He is playing football now. 3. We are drinking water now. 4. They are singing now.