Составить короткие предложения с цыфрами на английском.One,seven,two,nine,eleven,fifteen,three,five,four.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 She is nine years old2 Can you give me two pens,please?3I have got four books
Гость
I can count in English from one till five:One,two,three,four,five.I am seven. I have got nine pencils. My brother is eleven. My sister is fifteen.