Составить вопросы из этих слов: 1. Do, like, you, fairy tales. 2. your, is, birthday, When 3. old, How, you, are 4. you, What season, do, like 5. funny, Can, pictures, you, draw

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Do you like fairy tales? When is your birthday? How old are you? What season do you like? Can you draw funny pictures?
Гость
Do you like fairy tales?-Вы любите сказки? When is your birthday?-Когда у тебя день рождения? How old are you?-Сколько вам лет?  What season do you like?-Какой сезон вам нравится? Can you draw funny pictures?- Можете ли вы нарисовать смешные картинки?