Составить все возможные вопросы: общие, специальные, вопросы к подлежащему, альтернативные и разделительные вопросы к предложению: He`s worried about the test.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Is he worried about the test? What is he worried about? Who is worried about the test? Is he worried about the test or the exam? He's worried about the test,isn't he?
Гость
Альтернативный вопрос. Is he worried about the test or homevork? Общий вопрос. Is he worried about the test? Специальные вопросы. Who is worried about the test? What is he worried about? Разделительный вопрос. He is worried about the test,isn't he? He isn't worried about the test,is he?