Составьте 3 предложения утвердительное, вопросительное,отрицательное

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I did not go to school yestarday. Will you be at home tomorrow? My brother is in the school now.
Гость
Do you play computer games every day ? I play computer games every day. I don't play computer games every day. Did you watch tv yesterday? I watched tv yesterday. I didn't watch tv yesterday. Will you go to the cinema? I will go to the cinema. I won't go to the cinema.