СОСТАВЬТЕ 5 ПРЕДЛОЖЕНИЙ С ГЛАГОЛАМИ НА АНГЛИЙСКОМ ЯЗЫКЕГЛАГОЛЫ:LOOK AFTERHEAR OFTAKE CARE OFLISTEN TOLOOK FOR

СОСТАВЬТЕ 5 ПРЕДЛОЖЕНИЙ С ГЛАГОЛАМИ НА АНГЛИЙСКОМ ЯЗЫКЕ ГЛАГОЛЫ: LOOK AFTER HEAR OF TAKE CARE OF LISTEN TO LOOK FOR
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
take care of grandparentslaugh at classmateslook at myself at the mirrordepend on my freetimesend for the books for the teacherlook for homework for tomorrowprovide for gas and water for existencerely on good luckhear of boylisten to the lecture at the university