Составте 6 предложений с  was were утвердительные отрицательные и вопросительные

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Утвердительные: She was go to school last week.                            They were listen to music yesterday.                             He was go to the shop last Friday. Отрицательные: She wasn't go to school last week.                           They weren't listen to music yesterday.                            He wasn't go to the shop..... Вопросительные: Was he go to the shop last Friday?                            Were they listen to music yesterday?