Составьте диалог. Bell: ___ it a letter, Tom? Tom: Yes, it ___ . Bell: ___ it my letter? Tom: No, it ___ . It my letter. It __ an offer. Bell: ___ it a letter? Tom: Yes, Mr. Bell.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Bell: Is it a letter, Tom? Tom: Yes, it is. Bell: Is it my letter? Tom: No, it isn't . It is my letter. It is an offer. Bell: Is it aletter? Tom: Yes, Mr. Bell. Непонятно, какая тема, когда нет учебника, но по идее должно быть так.