Составте диалог на английском языке на тему давай куда нибудь сходим

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Мама можно мне выйти погулять?Нет час уже поздно!Ну давай тогда вдвоём пойдём Ну хорошо только не быстро! Перевод: Mother is it possible to go out me to take a walk? It is not hour already late! Well let then we will go together  Well well only not quickly!
Гость
-Hi, John! -Hello, Mary! -I haven't seen you for two months. Are you alright? -Yes, everything is fine. What about you? -I'm OK. Don't you want to go somewhere? -Of course! But where can we go? -I don't know. We can drink a cup of coffee and have a conversation. -Cool! I saw small coffee shop right in the corner of the street. -It's really close to us. Let's go! Можете вставить другие имена вместо Джон и Мэри :)