Составьте и напишите вопросы! образец: yuor friend/any pets/got/has? _ у вашего друга есть какие-то домашние животные? Your frends,yet all his Pets? 1)look after/ will /you/ can /your pet 2)in winter /feed /do /birds /your rin...

Составьте и напишите вопросы! образец: yuor friend/any pets/got/has? _ у вашего друга есть какие-то домашние животные? Your frends,yet all his Pets? 1)look after/ will /you/ can /your pet 2)in winter /feed /do /birds /your rinds? 3)are / good / hamsters / pets? 4)Like / to the zoo / do / to do / children? помогить прошу.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Will/Can you look after your pet?