Составьте из данных слов вопросительные предложения. 1. buy/you/the/do/at/what/shops 2. is/who/teach

Составьте из данных слов вопросительные предложения. 1. buy/you/the/do/at/what/shops 2. is/who/teacher/the 3. parents/moment/where/your/the/at/are 4. you/how/to/come/school/do 5. that/is/car/whose
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. What do you buy t the shops? 2. Who is the teacher? 3. Where are your parents at the moment? 4. How do you come to school? 5. Whose car is that?