Составьте пожалуйста одно предложение с каждым словом: environment, save, after school activities, natural, find out, recycling, event, important, members, word good got around, asking for, mayor, took part, conservation, stray...

Составьте пожалуйста одно предложение с каждым словом: environment, save, after school activities, natural, find out, recycling, event, important, members, word good got around, asking for, mayor, took part, conservation, stray, ceremony, proud, grown up! Please! Help me!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
The environment is what sround us we must save yhe nature my after school activities are play football and volleyball i proud of my father water is very important liquid we took part in ceremony