Составьте пожалуйста вопросы в настоящем времени на английском по подсказкам 1.Общий вопрос 2.Альтернативный вопрос 3.Специальный вопрос 4.Вопрос к подлетающему 5.Разделительный вопрос 1.A lion sleeps during the day. 2.The Ind...

Составьте пожалуйста вопросы в настоящем времени на английском по подсказкам 1.Общий вопрос 2.Альтернативный вопрос 3.Специальный вопрос 4.Вопрос к подлетающему 5.Разделительный вопрос 1.A lion sleeps during the day. 2.The Indian cobra is a very dangerous snake.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Do a lion sleep during the day? Do lion sleep or eat durind the day? When do lion sleep ? Who sleeps during the day? A lion sleeps during the day? does not he?
Гость
1)Does the lion sleep during the day? 2)Does the lion sleep or run durng the day? 3)Why does a lion sleep during the day? 4)Who does sleep during the day? 5)The lion sleeps during the day, does not it? 1)Is the indian cobra a very dangerous snake? 2)Is the indian cobra or a vipera very dangerous snake? 3) Why is the indian cobra a veryy dangerous snake? 4)Who is the very dangerous snake? 5)The indian cobra ia a very dangerous snake, is not it?