Составьте правила поведения в бассейн на английском языке используя заметки. Представьте что вы инструктор по плаванию

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. You can`t go to the adult pool if you haven`t got 12 year old. 2. Don`t fight in the pool. 3. Go slow on land of the pool.
Гость
you can not jump into the pool with the boards, not run around the pool, not dive if you can not swim or take a range of sleeves, vest.