Составьте предложения из слов. 4. Should, you, dark houses, be, of, cautious| 5. A house or a flat, you, go into, should

Составьте предложения из слов. 4. Should, you, dark houses, be, of, cautious| 5. A house or a flat, you, go into, shouldn't| 6. Think, should, about, you, your, safety|
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
4. you should be dark horse of cautions 5.you shouldn't go into a house or flat 6. you should about think your safety