СОСТАВТЕ ПРЕДЛОЖЕНИЯ В СТРАДАТЕЛЬНОМ ЗАЛОГЕ 1. made / is / jam / from fruit …………………………………………………………………………………………………… 2. French / in some / spoken / is / parts of Canada …………………………………………………………………………………………………… 3. by millions of...

СОСТАВТЕ ПРЕДЛОЖЕНИЯ В СТРАДАТЕЛЬНОМ ЗАЛОГЕ 1. made / is / jam / from fruit …………………………………………………………………………………………………… 2. French / in some / spoken / is / parts of Canada …………………………………………………………………………………………………… 3. by millions of people / are / the Olympic Games / watched ………………………………………………………………………………………………….. 4. are / these cars / in Poland / made …………………………………………………………………………………………………….. 5. sandwiches / are / in banks / sold / not
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Jam is made from fruit 2. French is spoken in some parts of Canada 3. The Olympic Games are watched by millions of people 4. These cars are made in Poland 5. Sandwiches are not sold in banks