Составьте утвердительные и отрицательные предложения. Используйте am\ I am\ not\is\isn't\are \aren't. 1. (I/late) I.... 2. (I/hungry) I.... 3. (We/busy) We.... 4. ( My hands/cold) ... .

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1I am late.I am not late 2I am hungry.I am not hungry. 3we are busy.we are not busy 4my hands are cold.my hands are not cold.