Составьте вопросительные предложения 1. work \ we\ Do\ at school \ every day? 2. A lot of\ exercises\ at week days\ do\ we \ Do? 3. Does\ translate\ he \a lot of\ texts\ into \ English? 4. Does\ she\ a lot of telegrams\ receive...

Составьте вопросительные предложения 1. work \ we\ Do\ at school \ every day? 2. A lot of\ exercises\ at week days\ do\ we \ Do? 3. Does\ translate\ he \a lot of\ texts\ into \ English? 4. Does\ she\ a lot of telegrams\ receive\ every day? 5. They\ too much\ work\ Do?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Do we work at school every day? 2.  Do we do a lot of exercises at week days? 3. Does he translate a lot of texts into  English? 4. Does she receive a lot of telegrams every day? 5. Do they work too much?
Гость
1.Do we work at school every day? 2.We do a lot of exercises at weeks days? 3.Does he translate a lot of texts into English? 4.She does receive a lot of telegrams every day? 5.Do they work too much?