Speak with a partner. Describe your best friends.(Перевод:Поговорите с партнером. Опишите вашего лучшего друга) Помогите пожалуйста. Как просто написать? Набросок хотяб(на английском!)30 баллов!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Ответ первого: I have the best friend in my life. Her name is Kate. She is tall and sick. She has long brown hair, it is beautiful. She has big blue eyes, which look like a sky. What about her character, I thick she is organized, friendly and kind. I like her very much.
Гость
My Best friend thin, tall, kind,cheerful