Срочно надо , сегодня срочно нужно решение Раскройте скобки, употребляя глаголы в Present, Past или Future Simple Passive. 9. The letter (to receive) yesterday. 10. Nick (to send) to Moscow next week. 11. I (to give) a very in...

Срочно надо , сегодня срочно нужно решение Раскройте скобки, употребляя глаголы в Present, Past или Future Simple Passive. 9. The letter (to receive) yesterday. 10. Nick (to send) to Moscow next week. 11. I (to give) a very interesting book at the library last Friday. 12. Many houses (to build) in our town every year.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
9.was received 10will be sent 11.was given 12are built