Срочно помогите пожалуйста. завтра экзамен а дали билеты сегодня. Помогите пожалуйста

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I task(1) 1) the most expensive 2)the most recent 3)the most gripping  4)a better 5)scarier 6) the best 7)cheaper 8)the most romantic 9) more attractive 10) most beautiful II task (2) 1)as 2)too 3)enough 4)too 5)as 6)as 7)too 8)as 9)enough 10)too III task (3) 1) feature 2)disaster 3)fiction 4)musicals 5)documentary IV task (4) 1)moving 2)horror 3)gripping 4)entertaining 5)violent VII task(7) 1)C 2)A 3)C