СРОЧНО! ПОМОГИТЕ! Вуснае выказванне на тэму "Што такое чалавечнасть?", на беларускай мове. СРОЧНО!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Чалавечнасць - гэта адно з лепшых маральна-маральных якасцяў чалавека, якое робіць яго годным ўсялякага павагі. Чалавечнасць - гэта ўменне адчуць іншага чалавека, яго духоўны свет, яго інтарэсы і надзеі. Чалавечнасць - гэта добразычлівыя адносіны да людзей і свету.