СРОЧНО! ПОЖАЛУЙСТА!правила поведения в школе на английском с переводом(в каждом школьном помещении по 2 правила всего должно быть 10 правил)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
You should wear school uniform . You should be calm at the lessons You should be attentive and active at the lessons you should  help your classmates You should respect your teachers You should listen to your teachers You should  not be late at your lessons You should attend all your lessons You should not miss your lessons You mustn`t smoke at school.