Сроооочно!!!! ПОМОГИТЕ!!III. Перепишите следующие предложения, вставляя одно из слов, данных в скобках, переведите предложения на русский язык. 1. If I can help you in ... way, let me know (some/any). 2. I'm looking ... but I c...

Сроооочно!!!! ПОМОГИТЕ!!III. Перепишите следующие предложения, вставляя одно из слов, данных в скобках, переведите предложения на русский язык. 1. If I can help you in ... way, let me know (some/any). 2. I'm looking ... but I can't find it (anywhere/everywhere). 3. There's ... else I really want to invite apart from you (anyone/no one). 4. We need ... neutral to sort this out (somebody/anybody). 5. ... people believe in life after death (some/every).
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. any. 2. everywhere. 3. no one. 4. somebody. 5. some.