Ставьте суффиксы DIS RE ARRANGE miss courage arm pleasure honest NESS LESS HELP USE HEART GOOD SHAPE KIND LIKE PRICE LY Y WIND DAY FOG MAN RAIN TASTE GRASS ICE

Гость
REARRANGE  dismiss discourage disarm displeasure dishonest NESS LESS HELPless USEless HEARTless GOODness SHAPEless KINDness LIKEness PRICEless LY Y WINDy DAYly FOGgy MANly RAINy TASTy GRASSy ICy