Сума трьох чисел дорівнює 78. Друге число у 8 разів більше від першого, а третє у 2 рази менше від другого. Знайди ці числа
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Решение
Пусть x - второе число, тогда первое [latex] \frac{x}{8} [/latex], а третье [latex] \frac{x}{2} [/latex] по условию задачи. Теперь можно составить уравнение:
[latex] \frac{x}{8}+x+ \frac{x}{2}= 78 [/latex]
[latex] \frac{x+8x+4x}{8}=78 [/latex]
[latex]13x=78*8[/latex]
[latex]x= \frac{624}{13} [/latex]
[latex]x=48[/latex] - второе число ⇒ первое [latex] \frac{48}{8}= 6[/latex] ⇒
⇒ третье число [latex] \frac{48}{2} = 24[/latex]
Ответ: { 6 ; 48 ; 24 }