Tall сравнительная степень превосходная степень cotd hot pretty angru hungry помогите пожалуйста кто не слабак small

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
cold  colder   the coldest hot    hotter  the hottest pretty   more pretty  the most pretty  angry  more angre  the most angry hungry  more hungry  the most hungry small smaller the smallest