Тема: How I helped adout the house. Составить предложения: 1) Yesterday........ 2) I helped my......... 3) I...... 4) In the evening...... 5) Iast week....... 6) I ............ on Sunday. 7) ............... on...............

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
yesterday I was not at home because  I was visiting some friends. I helped my mother with the housework. I am very fond of animals. in the evening I always hang out with my friends last week I received a good grade in mathematics I love смотрть movies on Sunday