Ten little puppets sitting on wall, ten little puppets sitting on a wall, And one little puppet falls off the wall, There'll be nine little puppets sitting on a wall!Nine little puppets sitting on wall,nine little puppets sitti...

Ten little puppets sitting on wall, ten little puppets sitting on a wall, And one little puppet falls off the wall, There'll be nine little puppets sitting on a wall!Nine little puppets sitting on wall,nine little puppets sitting on wall, And if one little puppet falls off the wall, There'll be eigt little puppets sitting on a wall. Перевод на русскмй
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Десять маленьких кукол сидят на стене, Десять маленьких кукол сидят на стене. И если одна маленькая кукла упадёт, их будет девять маленьких кукол. Девять маленьких кукол сидят на стене, девять маленьких кукол сидят на стене. И если одна кукла упадёт, их будет восемь маленьких кукол.