The pupils … (to go) sightseeing in the city all next week. Workers … (to tell) soon what to do next in order to save their place. The girl … (to teach) how to dance when she grows up. Journalists … (to be) here at 6 p.m. to...

The pupils … (to go) sightseeing in the city all next week. Workers … (to tell) soon what to do next in order to save their place. The girl … (to teach) how to dance when she grows up. Journalists … (to be) here at 6 p.m. tomorrow morning. You … (to get) a good mark if you pass your test. We … (to fly) still above the Atlantic Ocean when you arrive to Tokyo. Your jeans … (to be) ready in twenty minutes. Where … (to stay) they this time next year? Her daughter … (to sleep) when she comes this morning. It … (to snow) still when they leave. They … (to come) to tea with parents this evening? We … (to attend) a meeting between 10 a.m. and 11 a.m. this morning. He … (to go) to bed at 11 o’clock tonight. The travellers … (to get) to the station this time tomorrow evening.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Ученики ... (поехать) на экскурсию в город на следующей неделе. Рабочие ... (сказать) только то, что нужно делать дальше для того, чтобы сохранить свое место. Девушка ... (научить), как танцевать, когда она подрастет. Журналисты ... (быть) здесь в 6 часов утра. Вы ... (к вам) хороший знак, если вам пройти тест. Мы ... (летать) еще над Атлантическим океаном, когда вы приедете в Токио. Твои джинсы ... (быть) готов через двадцать минут. Где ... (остановиться) они в это время в следующем году? Ее дочь ... (спать), когда она приходит утром. Это ... (снег) все равно, когда они уйдут. Они ... (прийти) в этот вечерний чай с родителями? Мы ... (присутствовать) встречу между 10 утра и 11 утра. Он ... (идти) спать в 11 часов вечера. Путешественники ... (к вам) до станции на этот раз завтра вечером.