There are a lot of things that we both like music, shopping, reading books about animals. Надо составить 5 видов предложений.(англ) Виды: Общий, специальный, альтернативный, вопрос к подлежащему, разделительный. 20 баллов.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Are there a lot of things... Are there a lot of or few things... There are a lot of things...aren't there? Why are there many things...? What things are there...?