There are .................................................. eggs there are aren't ...............................................................

There are .................................................. eggs there are aren't ...............................................................onions there isn't................................................butter there is............................................................cheese there aren't............................. apples there is..........................................................................bread ЗАДАНИЕ:look at the pictures and fill in SOME or ANY.Правда у меня нет фото но можно догадаться по логике??Пожалуйста помогите!!Срочно!!! Даю 20 баллов!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Some 2.Any 3.Any 4.Some 5.Some 6.Some Я сам то не знаю правильно ли.