There … some students in the laboratory now. -: are -: will be -: were -: is S: Закончите предложение. There … no coffee left. I’ve drunk it all. -: has -: was -: is -: are I: S: Закончите предложение. There … no paper on the t...

There … some students in the laboratory now. -: are -: will be -: were -: is S: Закончите предложение. There … no coffee left. I’ve drunk it all. -: has -: was -: is -: are I: S: Закончите предложение. There … no paper on the table. It is on the shelf. -: are -: has -: was -: is I: S: Закончите предложение. There … table in the room. -: is no -: is -: is not -: no I: S: Закончите предложение. There is … garden in front of our house. -: no -: someone -: any -: not I: S: Закончите предложение. There was … shop near our house. -: any -: no -: nothing -: not S: Вставьте глагол to be в соответствующей форме. I … back in five minutes. S: Закончите предложение. If you … busy I’ll come tomorrow. -: will be -: are -: is -: were
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.are 2.is 3.is 4.is no 5.no 6.no 7.i will be back in 5 min 8.are