This is a note from your friend Tom.Write a letter to him and answer his questions. Write 20-25 words.(25 points)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Red-красный Cat-кот Dog-собака house дом undo назад day день goog хорошо morning утро time время school школа number число zero ноль ship корабль rich богач life жизнь love любовь soon скоро