_________________to the swimming pool on your. 3.days off? A.You usually go B. Do you go usually C. Do you usually go D. Are you go Where _________ yesterday? A. Ann did go B. did Ann go ...

_________________to the swimming pool on your. 3.days off? A.You usually go B. Do you go usually C. Do you usually go D. Are you go Where _________ yesterday? A. Ann did go B. did Ann go C. Ann went D. Wes Ann go
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 . C 2. B второе не уверен если что
Гость
1)Do you usually go to the swimming pool on your day off? 2)Where did Ann go yesterday?