Tom liked sweets and ice cream very much, that's why he didn't have all his teeth. Yesterday his last tooth feel out. But Tom wasn't sorry about that
Tom liked sweets and ice cream very much, that's why he didn't have all his teeth. Yesterday his last tooth feel out. But Tom wasn't sorry about that.He said :That's very good! Now that I don't have teeth I can eat ice cream and sweets every day
Ответ(ы) на вопрос:
Том очень любил сладости и мороженое, именно поэтому у него не было всех своих зубов. Вчера его последний зуб выпал. Но Том не сожалеет об этом.Он сказал: Это очень хорошо! Теперь, когда у меня нет зубов, я могу есть мороженое и сладости каждый день