Транскрипция к стихотворению: "Two little eyes to look around, Two little ears to hear any sound, Two little hands to hold hands tight, Two little feet to walk left of right; Two little lips yo say BEWARE! One little child to c...

Транскрипция к стихотворению: "Two little eyes to look around, Two little ears to hear any sound, Two little hands to hold hands tight, Two little feet to walk left of right; Two little lips yo say BEWARE! One little child to cross the roads with care." Заранее,огромное спасибо!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
tuː ˈlɪtl aɪz tuː lʊk əˈraʊnd, tuː ˈlɪtl ɪəz tuː hɪər ˈɛni saʊnd, tuː ˈlɪtl hændz tuː həʊld hændz taɪt, tuː ˈlɪtl fiːt tuː wɔːk lɛft ɒv raɪt; tuː ˈlɪtl lɪps jəʊ seɪ bɪˈweə! wʌn ˈlɪtl ʧaɪld tuː krɒs ðə rəʊdz wɪð keə