Три формы глагола на английском meet read drink make find spend leave keep come eat go

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
meet met met read read read drink drank drunk make made made find found found spend spent spent leave left left keep kept kept come came come eat ate eaten go went gone
Гость
met met read read drank drunk made made found found spent spent left left kept kept came come ate eaten went gone