У чому причини та наслідки холоднокровності та теплокровності?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Теплокровні тварини (птахи та ссавці) мають сталу температуру тіла (зовнішнє середовище практично не впливає на температуру їхнього тіла), а у холоднокровних температура тіла тісно пов'язана із температурою середовища (риби, земноводні, рептилії). Це залежить від будови кровоносної системи організмів. У холоднокровних по артеріям (від серця) тече змішана кров (артеріальна + венозна), а у теплокровних - тільки артеріальна. Ця особливість пов'язана із будовою серця. У риб - двокамерне, у земноводних - трикамерне, у рептилій трикамерне з неповною перегородкою (виняток крокодил. В нього хоч і повна перегородка, але кров змішується поза серцем). А у теплокровних уже чотирикамерне серце. ;) Також при теплокровності активніше проходять всі процеси життєдіяльності (обмін речовин, дихання, живлення), але при цьому витрачається більше енергії ніж у холоднокровних. Отже, холоднокровність "економічніша" ніж теплокровність, але теплокровні здатні краще переживати несприятливі умови середовища ;)