Укажите предложение, в котором глагол "to have" является модальным:Выберите один ответ:a. We shall have a party tomorrow.b. We have invited our friends.c. We`ll have to prepare for the party.d. I hope we`ll have a good time.Выб...

Укажите предложение, в котором глагол "to have" является модальным:Выберите один ответ: a. We shall have a party tomorrow. b. We have invited our friends. c. We`ll have to prepare for the party. d. I hope we`ll have a good time. Выберите нужное местоимение для предложения: I invited my friend to ... place. a) meb.  b) hisc. c) myd.  d) mine
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Выберите один ответ: c. We`ll have to prepare for the party. Выберите нужное местоимение для предложения: I invited my friend to (my ) place. c) my (d )