Умоляю, помогите решить кто-нибудь, пожалуйста! Завтра сдавать!Заранее спасибо огромное!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1-came.....arrived.... hurried.... hurried... 2-was......expected 3-told...comes...can....reserved 4-..was...were... asked...will come 5-..returned...studied...sent...did...hoped..will do...will be.. 6- ...read...o did not read it yet...heard...is... i will read it as soon i will get it.