Употребите глаголы, данные в скобках, в форме Present Simple: 1. We (read) the newspaper in class every day. 2. He always (prepare) his homewo...

Употребите глаголы, данные в скобках, в форме Present Simple: 1. We (read) the newspaper in class every day. 2. He always (prepare) his homewo...Употребите глаголы, данные в скобках, в форме Present Simple: 1. We (read) the newspaper in class every day. 2. He always (prepare) his homework carefully. 3. We always ( play ) tennis in Saturdays. 4. She (speak) several foreign languages. 5. The children (play) in the park every afterno...
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 read 2 prepares 3 play 4 speaks 5 play 6 works 7 take 8 travel 9 eat 10 walk
Гость
1. read 2. prepares 3. play 4. speaks 5. play 6. works 7. take 8. travel 9. eat 10. walk