Упражнение 178,помогите составить предложения по схемам,взаранее спасибо!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Сцяпан, прыйшоўшы з вуліцы, адразу папрасіў: "Налій мне вады, калі ласка".  2. Пацягнуўшыся ў ложку, Марыля спыталася: "Можна я сёння нікуды не пайду?" 3. "Цябе ў школу выклікаюць", - парадаваў маму сын, калі яна вярнулася з працы.  4. "Калі ў нядзелю будзе цёпла, - сказала мама, - пойдзем у парк".