Упражнения 1,2,3 пожалуйста помогите срочно нужно!!! (спасибо)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 упражнение 1) are 2) is 3) is 4) is 5) are 6) is   2 упражнение 1) speak 2) is playing 3) is raining 4) go 5) have 6) are listening 3 упражнение 1) Doctor inspects a patient in a ward. 2) We are going to hospital now. 3) It is raining, take an umbrella 4) What are you doing? I am reading an interesting article. 5) Nurse washes a recumbent in a ward.