Устауляйце патрэбныя пытальныя словы. ...на свитанку прачынаецца з..мля? Сонца шле на яе свае праменьчыки . Л..сы и палетки радуюцца их пяшчоце .А ... гэта у б..схмарным небе разливае салодкия...

Устауляйце патрэбныя пытальныя словы. ...на свитанку прачынаецца з..мля? Сонца шле на яе свае праменьчыки . Л..сы и палетки радуюцца их пяшчоце .А ... гэта у б..схмарным небе разливае салодкия и звонкия ноты? ... пазнау ты жаваранка?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
зямля, лясы, бясхмарным ЯК, ХТО, ЦI.