В ДОМЕ ЕСТЬ ПЯТЬ КОМНАТ ВАННАЯ ГОСТИНАЯ СПАЛЬНЯ СТОЛОВАЯ И КУХНЯЮ ПЕРЕВЕСТИ НА АНГЛИЙСКИЙ

Гость
bathroom, living room, bedroom, dining room, and kitchen
Гость
In the house there are five rooms : bathroom, living room, bedroom, dining room and kitchen.