В некоторых предложениях указаны неверные притяжательные местоимения найдите и исправьте их 1)Jane is watching its favorite film 2)Anna loves his britber very much 3)we talked about ours problems 4) i met me friends at the ca...

В некоторых предложениях указаны неверные притяжательные местоимения найдите и исправьте их 1)Jane is watching its favorite film 2)Anna loves his britber very much 3)we talked about ours problems 4) i met me friends at the cafe 5)we relatives live far from london 6)Robert likes to speng her moneybon clothes
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 its-her 2 his-her 3 ours-our 4 me-my 5 we- our 6 her-his