Вместо пропусков впишите правильные формы модальных глаголов или их эквиваленто?

Вместо пропусков впишите правильные формы модальных глаголов или их эквиваленто?? must, to have to, to be to, should, may, can, to be allowed to.: 5. You … go home, I’ll finish this work myself. 6. Students … not … to smoke at college. 7. We … to meet at the airport at 7 sharp
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.  can/may/are allowed to 2.  are not allowed to/must not 7. are