Восстанови испорченную анкету,которую Джил необходимо заполнить для участия в викторине. Вставь пропущенные вопросительные слова. ... Is your name? ... Is your surname? ... Are you from? ... Do you live? ... Old are you? ... I...

Восстанови испорченную анкету,которую Джил необходимо заполнить для участия в викторине. Вставь пропущенные вопросительные слова. ... Is your name? ... Is your surname? ... Are you from? ... Do you live? ... Old are you? ... Is your birthday? ... Is your favorite holiday? ... Do you like (to do)? ... Friends have you got? ... Pets have you got? Помогите!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Wbat is your name? What is your surname? Where are you from? Where do you live? How old are you? When is your birthday? Which is your favourite holiday? What do you like (to do)? How many friends have you got? How many pets have you got?
Гость
1)what 2)what 3)where 4)where 5)how 6)when 7)what 8)? 9)how many 10)how many