Впиши недостающие предложения в разговоре между доктором и динозавриком дайно Dok

Впиши недостающие предложения в разговоре между доктором и динозавриком дайно Doktor:Hello! Can i help you? Dino:Hello! I am not well. Help mi please. Doktor:You look fat. Do you eat many sweets and cakes? Dino:... Doktor:... Dino:No, i don`t. I do not walk in the forest. Doktor:What do you like to do? Dino:... Doctor:You must run,... Dino:Thank you. I'll do my best . Goodbye. Doctor: Bye. and remember "An apple a day keeps the doctor away".
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Doktor:Hello! Can i help you? Dino:Hello! I am not well. Help mi please. Doktor:You look fat. Do you eat many sweets and cakes? Dino:Yes, I do. I like sweets and cakes very much. Doktor:Do you walk in the forest? Dino:No, i don`t. I do not walk in the forest. Doktor:What do you like to do?